Názory a komentáře

„Jedna ženská vidí dál než pět mužů s dalekohledem aneb rozhovor nejen o ženách“

Při jaké činnosti si nejvíce odpočinete?

Mám rád ty činnosti, které probíhají v přírodě. Může to být klidně třeba sekání trávy, nebo projížďka na kole. Samozřejmě výborným únikem ze všedních starostí je též dobrá kniha. Nyní mám rozečtenou jednu s názvem Lišky na vinici, ve které je popsán souběh okolností vedoucí k Velké francouzské revoluci – mimochodem k historickému období, jež mne vždy fascinovalo. Tedy u těchto činností vypnu a svým způsobem relaxuji.

 

Která domácí práce vás baví, a kterou naopak z duše nenávidíte?

Musím říct, že nemám vyloženě nenáviděnou práci. Snad do umývání oken se musím déle přemlouvat.

 

Co vás dokáže nejvíce rozčílit?

Nejvíc mne rozčiluje nespravedlivost všeho druhu.

 

Umíte si představit život bez mobilního telefonu?

Nedávno jsem trávil týden na chatě v místech, kde opravdu lišky dávaly dobrou noc. Byť jsem mobil s sebou měl, vypnul jsem téměř všechny funkce (a hlavně připojení k internetu) a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Samozřejmě jsem nezůstal úplně odříznutý od světa, ale novinkám jsem věnoval jen cca hodinu ráno. Myslím, že dnes se již bez mobilního telefonu neobejdete, ale určitě lze minimalizovat jejich závislost na nich. Hlavně malé děti by měly svůj čas trávit jinak než koukáním na displej mobilu. 

 

Kdyby vás cestovní kancelář pozvala zadarmo na jakýkoli zájezd do zahraničí, jakou destinaci byste si vybral/a a proč?

Možná Vás překvapím, ale rád cestuji po České a Slovenské republice. Podle mě často bažíme po zážitcích v zahraničí a pořádně ani nevíme, co se odehrává za hranicemi našeho okresu. Nicméně člověk by měl samozřejmě poznávat i jiné krajiny, kultury a zvyky. V tomto ohledu mě velmi láká Latinská Amerika a rozmanitosti Číny.

 

Máte raději psy, nebo kočky?

Musím říct, že psy, protože pes není zvíře – pes je přítel.

 

Jakou vlastnost nejvíce obdivujete na příslušnících opačného pohlaví?

Jan Werich říkával, že jedna žena vidí dál než pět mužů s dalekohledem, takže asi potřebný nadhled a schopnost najít netradiční cesty k dosažení svých cílů.

 

Vaše největší dosavadní životní vítězství?

Že jsem měl vždy kolem sebe tolik lidí, kteří mne podporovali a věřili mi. A i když přišly krušnější chvíle, našel jsem v nich oporu.

 

Kdybyste mohl/a jednou zatočit kouzelným prstenem princezny Arabely, co byste si přál/a?

Dnešní svět by opravdu takový prsten potřeboval jako sůl. Podle mě je ve světě tolik bohatství, že bychom mohli konečně bídu a nedostatek poslat do propadliště dějin. Stejně tak válečné útrapy.

 

Vaše životní motto?

Že by měl být člověk člověku člověkem.