Názory a komentáře

Jak šéfka úřadu k levnému bydlení přišla

Žijete v nájemním bytě? Pak zřejmě Vaše náklady na bydlení tvoří nemalou část celkových výdajů. Ostatně tak tomu je i pokud máte svůj byt či dům zatížený hypotékou.

A vlastně i když patříte k těm šťastlivcům Vaše bydlení není zatíženo jakýmkoli dluhem, tak na něj měsíčně padnou nemalé prostředky. Zato šéfka úřadu Státního zdravotního ústavu Jitka Sosnovcová s nadprůměrným příjmem se starostmi o cenu bydlení trápit nemusí. Za byt v Praze na pomezí Vinohrad a Vršovic o velikosti přes 50 metrů čtverečních platí 960 Kč. A to včetně energií. Skutečně slyšíte dobře – necelá tisícikoruna i s elektřinou, vodou a teplem. Myslím, že by bylo morální, aby paní ředitelka doplatila poslední roky pronájmu bytu na cenu obvyklou. Mimochodem srovnatelné byty v dané lokalitě se k pronájmu nabízí kolem 15 tis. Kč. Nejlevnější jsem našel za 9 tis. korun měsíčně. Vnímám to jako plivnutí do tváře všem lidem, pro které je dnes nedosažitelná jakákoli forma bydlení, ale i daňovým poplatníkům, kteří v podstatě sponzorují bydlení jedné šéfky úřadu. Nedivím se, že je v tomto ohledu stát nejhorší hospodář, když hospodaří tímto způsobem.

Aktuální informace o rezignaci Jitky Sosnovcové nesmí zastínit fakt, že NKÚ našel pochybení v hospodaření úřadu. Pokud totiž vznikla škoda, měl by být viník potrestán.